2020-05-06 virtualus posėdis dėl smurto artimoje aplinkoje

2020-05-06 d. LR Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisijos virtualiame posėdyje dalyvavo daugelio žinybų bei ministerijų darbuotojai, buvo pakviestos ir LIETUVOS MOTERŲ TEISIŲ ĮTVIRTINIMO ASOCIACIJOS atstovės – vadovė Jurgita Cinskienė ir valdybos narė Nijolė Meilutienė.

Klausimai – dėl savižudybių prevencijos priemonių finansavimo, dėl ilgalaikių neigiamų COVID-19 pasekmių psichikos sveikatai suvaldymo priemonių, dėl smurto artimoje aplinkoje augimo karantino metu.

Posėdžio metu pasisakė J. Cinskienė apie SKPC teikiamą pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims šiuo ypatingu metu. N. Meilutienė informavo, kad karantinui gerai nespėjus įsibėgėti buvo padarytos 2 visų SKPC apklausos dėl smurto artimoje aplinkoje, kurios parodė, kad formuojasi nepatenkinama padėtis, gali išaugti latentinis smurtas. Policijos generaliniam komisarui buvo priminta, kad būtų gerai susitikti ir aptarti šias visas problemas. Komisaras sutiko.

Pasibaigus posėdžiui Policijos departamento atstovai susisiekė su LMTĮA vadovu  ir pasiūlė suorganizuoti su LMTĮA valdyba ir vadovu virtualų posėdį 2020-05-15 d. LMTĮA pasiūlė šią darbotvarkę:

  1. Pranešimų apie SAA skaičiaus kitimas.
  2. Smurtautojų palikimas namuose arba grįžimas į namus tiesiai iš areštinės (problema, kuri ypač išryškėjo karantino metu).
  3. Apsaugos nuo smurto orderis ir jo taikymas pagal pateiktą ASAA įstatymo projektą
  4. Kiti kylantys klausimai

Informaciją parengė: LMTĮA valdybos narė Nijolė Meilutienė