ŠIMTMEČIO MOTERŲ PORTRETAI…

Jau visai greitai Pagalbos moterims linijos savanoriai lauks uostamiesčio gyventojų susitikime su aktore, dėstytoja ir dviejų sūnų mama Egle Jackaite. Pačius drąsiausius renginio dalyvius kviesime prisiminti iškiliausias Lietuvos moteris ir susirungti rimtoje, bet tuo pačiu ir įtraukiančioje viktorinoje „Istorija kitaip: ko nežinai apie moteris?“.

Lygiai šimtą metų įtvirtinta moterų teisė balsuoti.  Moterų judėjimas prasidėjo dar anksčiau – 1905 m. Jos ne tik siekė rinkimų teisės, bet ir ekonominės lygybės, priešinosi smurtui šeimoje, kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Moterys suvokė savo pareigą įsitraukti į šalies valdymą ir gynybą. Išsiveržusios iš namų šeimininkių vaidmens, savo žiniomis ir gebėjimais reikšmingai gerino gyvenimą Lietuvoje. Rašant oficialiąją istoriją moterų darbai ir pasiekimai, deja, dažnai lieka nuošalyje.

Rugpjūčio 16 d. į Klaipėdos I. Simonaitytės viešąją biblioteką atkeliauja Moterų portretų paroda. Ši paroda leidžia akis į akį susitikti su moterimis politikėmis, mokslininkėmis, švietėjomis, meninkėmis, kurių pavardžių iki šiol nežinojome. O susitikus pasvarstyti – kodėl nežinojome? Tai išties vertas dėmesio reginys, kuris jau apkeliavo kelis Lietuvos miestus, o rugsėjo 16 d., keliaus toliau, primenant mums apie moterų indėlį į mūsų šalies kultūrą, politiką, meną, sportą, mokslą.

Dailininkė – Akvilė Malukienė. Parodos ir proto mūšio idėja – Lygių galimybių plėtros centro.

Šiai parodai paminėti mes surengsime ir renginį, kurio nevalia praleisti. Rugpjūčio 22 d. (ketvirtadienį) 15:00 val. lauksime Jūsų I. Simonaitytės viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje susitikime su Eglė Jackaite, kuri maloniai sutiko pasirūpinti mūsų susitikimo atmosfera. Renginyje taip pat dalyvaus mūsų centro įkūrėja ir direktorė Dr. Dalia Puidokienė, Pagalbos moterims linijos Klaipėdoje vadovė Irina El Osta ir linijos savanoriai.

Programoje poezija, dainos, atviri ir jautrūs pasidalijimai…

Visus pageidaujančius dalyvauti protų mūšyje kviečiame registruotis elektroniniu paštu: info@moteriai.lt iki rugpjūčio 21  d., nurodant savo vardą, pavardę, kontaktinę informaciją.

Išsamesnę informaciją apie renginį Jums suteiks Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro psichologė Olga Kirejeva tel. +370 634 32631 arba el. paštu: olga.kirejeva@moteriai.lt