SENĖJIMAS IR DEMENCIJOS

Vasario 20 d. Klaipėdoje vyko renginys, į kurį sugužėjo su pagyvenusiais žmonėmis dirbantys specialistai – medikai, socialiniai darbuotojai, psichiatrai ir psichologai. Galimybę daugiau sužinoti apie tai, kad vyksta geriatrijos (t. y. mokslas, tiriantis senatvės ligas, jų gydymą) srityje, Klaipėdos ir rajono specialistams suteikė Geriatrinės medicinos draugija.

Daugiau informacijos apie Kaune veikiantį Geriatrijos skyrių rasite čia. 

Naujas idėjas geriatrijoje pristatantys lektoriai kalbėjo apie su senėjimų susijusias problemas, anonsavo naujausius farmakoterapinius atradimus ir skyrė daug dėmesio įvairioms demencijų (t. y. dėl įvairių ligų prasidedantis intelekto kritimas, kai kartu pažeidžiamos ir kitos psichinės funkcijos, drauge stebimi suvokimo, elgesio pakitimai ir kiti fiziniai simptomai) rūšims.

Konferencija skambiu pavadinimu “Naujos idėjos gerontopsichiatrijoje: pakeliui į pagyvenusių žmonų gerovę” suteikė dalyviams vilties, kad senstančia Europos visuomene ateityje bus tinkamai pasirūpinta, nes tam egzistuoja tiek instituciniai, tiek sisteminiai sprendimai.

Iš tiesų neretas Lietuvos pilietis susiduria su pagyvenusio šeimos nario priežiūra. Ateina laikas, kai slauga tampa neatsiejama šeimos gyvenimo dalimi ir kartu didele atsakomybe, kuri ne kiekvienam pakeliama.

Lietuvos didmiesčiuose veikia geriatrijos skyriai, kuriose bandoma sistemiškai (t. y. gydytojų ir psichikos sveikatos specialistų jėgomis) spręsti senatvės ligų problemas, tačiau ne visiems profesionali pagalba yra pasiekiama ir prieinama, tad dažnai tenka pasikliauti vien šeimos narių jėgomis ir ieškoti optimalių konkrečioje situacijoje sprendimų. Tokioms šeimoms linkime kantrybės ir stiprybės šiame kelyje, tikime, kad visuose gyvenimo išbandymuose svarbu neprarasti vilties ir ieškoti palaikymo.

Daugiau apie demencijas ir jų atpažinimą – Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija.

Informacija apie slaugos paslaugas: Valstybinė ligonių kasa.

Nelikite vieni savo skausme – pasidalinkite juo.

Pagalbos moterims linija budi 24 val. per parą telefonu 8 800 66366.