SAVITARPIO PAGALBOS FORUMAS

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras Žmogaus teisių stebėjimo instituto prašymu prisideda prie Lietuvoje prasidėjusios socialinės kampanijos „Moterys – moterims“, dalinasi informacija apie ją bei kviečia pasidalinti forumu skirtu smurtą patyrusioms moterims.

Smurtas neretai traktuojamas iškreiptai: aukos net nesuvokia, jog stumdymas, smaugymas ar panašūs veiksmai nėra galimi santykiuose bei teigia, kad čia visai nebaisu… Gal išties būna ir blogiau?

„…net ir atpažinusios smurtą, peržengusios savo vidinius barjerus, moterys dažnai nesulaukia pagalbos bei palaikymo iš aplinkinių ir neretai vėl nutyla. Todėl labai svarbu smurtą vis dar patiriančioms ar praeityje patyrusioms moterims sukurti saugią aplinką, kur jos galėtų būti geriau suprastos ir išklausytos“, – teigia idėjos iniciatoriai.

Pagrindinis forumo tikslas – paskatinti smurtą artimoje aplinkoje patiriančias moteris nekentėti smurto tyloje ir ieškoti pagalbos. Taip pat forumu skatiname moterų tarpusavio solidarumą, kuriame smurtinius santykius jau palikusios moterys yra kviečiamos dalintis pozityviomis istorijomis ir patarimais bei motyvuoti kitas forumo dalyves prabilti apie savo smurtinę patirtį.

Nuoroda į savitarpio pagalbos forumą moterims patyrusioms smurtą: www.MoterysMoterims.lt 


 www.VisuReikalas.lt