Renginys “Ko nežinai apie moteris?”

Rugpjūčio 22 d. popietę Pagalbos moterims linijos savanoriai ir Klaipėdos miesto gyventojai mėgavosi susitikimu su aktore, visuomenės veikėja ir dviejų sūnų mama – Egle Jackaite. Kelios valandos puikioje draugijoje tikrai neprailgo: pasidalijimai gyvenimo istorijomis ir nelengvais išgyvenimais, žymių Lietuvos poetų eilėraščiai, lyrinės dainos – užbūrė ir įtraukė, o renginį vainikavęs protų mūšis sukėlė dalyviams tikrą emocijų bangą – adrenalinas ir pergalės pajautimas tryško per kraštus.

Vykęs renginys turėjo kelias paskirtis, ir mes nuoširdžiai tikime, kad visų jų sugebėjome pasiekti vienu metu. Visų pirma, mums buvo svarbu pajusti, kad mūsų Centro veikla ir darbai yra palaikomi žymių Klaipėdos gyventojų. Eglė Jackaitė savo nuoširdžiu rūpesčiu ir dėmesiu parodė tiek Centro darbuotojams, tiek Pagalbos moterims linijos savanoriams, kad jų darbai yra svarbūs ir vertingi.

Antras tikslas buvo pasidalinti su Klaipėdos gyventojais žinia apie į Klaipėdos I. Simonaitytės viešąją biblioteką atkeliavusią Moterų portretų parodą. Ši paroda leidžia akis į akį susitikti su moterimis politikėmis, mokslininkėmis, švietėjomis, meninkėmis, kurių pavardžių iki šiol galbūt net nežinojome. Ji bus eksponuojama iki rugsėjo vidurio bibliotekos periodikos skaitykloje (II aukšte).

Trečia mūsų užduotis buvo pakviesti visus norinčius ar svarstančius apie savanorystę į Pagalbos moterims linijos emocinės paramos telefonu tiekėjų gretas. Su šia užduotimi puikiai susitvarkė Pagalbos moterims linijos Klaipėdoje vadovė Irina El Osta ir savo atėjimo į savanorystę istorijomis pasidalinusios savanorės. Nauja savanorių grupė yra renkama Klaipėdoje jau rugsėjo viduryje.

Na o paskutinė, bet ne mažiau svarbi, mūsų užduotis buvo pravesti protų mūšį  „Istorija kitaip: ko nežinai apie moteris?“, skirtą žymioms Lietuvos moterims prisiminti. Kelių etapų viktorina, kurioje varžėsi tiek savanorių, tiek renginio dalyvių komandos, parodė, kad iš tiesų ne taip jau ir mažai mūsų žmonės žino apie Lietuvos iškilių moterų indėlį į šalies vystymąsi.

Mūsų kukliu manymu, renginys tikrai pavyko, džiaugėmės galėję praleisti laiką kartu su visais radusiais laiko atvykti. Lauksime Jūsų kituose mūsų renginiuose.