Prevencinis renginys kovai su prekyba žmonėmis

2007 m. Teisingumo, laisvės ir saugumo komisaras Franco Frattini pranešė, kad spalio 18 d. bus skelbiama pirmąja Europos kovos su prekyba žmonėmis diena. Jau daugiau nei dešimtmetį kasmet ši diena minima visose Europos Sąjungos šalyse. Nepaliaujamai didėjantys prekybos žmonėmis mastai verčia nepamiršti šios problemos, ieškoti sprendimo būdų ir informuoti visuomenę, kad ji neprarastų budrumo.

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, kartu su Nacionaline asociacija prieš prekybą žmonėmis, vienijančią pagrindines šalies nevyriausybines organizacijas, teikiančias kompleksinę pagalbą prekybos žmonėmis aukoms, 2020 m. spalio 16 d. 14 – 17 val. prie Klaipėdos Akropolio, o taip pat Atgimimo aikštėje bei Danės krantinėje organizuoja Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dienos minėjimą. Tuo pat metu renginiai vyks visuose didžiuosiuose šalies miestuose.

Tuo tikslu Centras, kartu su Asociacijos nevyriausybinėmis organizacijomis, bendradarbiaudamos su Lietuvos policija, savivaldybėmis, bendruomenėmis rengia socialinę kampaniją, t.y. performansą „Pirmiausia paskutinė mergina“ („The Last Girl First“), apie prekybą žmonėmis. Tuo tikslu planuojama organizuoti interaktyvius pasirodymus seksualinio išnaudojimo tema, įrengti erdvę susitikimui ir pokalbiams su renginio dalyviais ar žiūrovais bei vykdyti kitas prevencines veiklas, kuriomis siekiama jaunimui, Klaipėdos miesto bendruomenės nariams priimtina forma skleisti informaciją apie seksualinio išnaudojimo prostitucijos tikslais bei asmenų įtraukimo į tai slypinčius prekybos žmonėmis pavojus. Klaipėdoje performasą ruošia Eglė Jackaitė kartu su savo aktorystės meno studentais. 

Renginio metu taip pat bus pristatyta, kokią pagalbą gali gauti prekybos žmonėmis auka, kur galima kreiptis informacijos ar pagalbos patekus į prekybos žmonėmis pinkles. Kviečiame Jūsų organizacijos atstovus bei specialistus dalyvauti šiame renginyje.

Kviečiame dalyvauti ir pasidalinti šiuo kvietimu su tais, kuriems tai būtų aktualu. Dalyvius prašome laikytis saugaus atstumo bei kitų, dabartinę epidemiologinę situaciją atitinkančių, normų, siekiant mažinti COVID-19 plėtimą.

Siekdami reguliuoti dalyvių srautus, prašome į renginį registruotis paspaudę čia.

Laukiame Jūsų Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis minėjime!

VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras

Renginį iš dalies finansuoja:

RENGINYS BUS FOTOGRAFUOJAMAS IR FILMUOJAMAS!