PASIRUOŠIMAS SVARBIAM RENGINIUI

Šis ruduo žada būti aktyvus ir įtemptas. Jau pačioje rugsėjo pradžioje, rugsėjo 3 d., Klaipėdos, Kretingos ir Vilniaus Specializuotos pagalbos centrų atstovai susirinko į jaukų būrį lapkričio mėnesį bendrai organizuojamai konferencijai aptarti.

Numatyta, kad tarptautinė konferencija pavadinimu „Mes saugūs savo mieste“ (angl. “We Are Safe in Our City”) vyks dvi dienas – lapkričio 13 ir 14 dienomis Vilniuje, o 12 dieną ruošiamas užsienio ir Lietuvos smurto artimoje aplinkoje ekspertų susitikimas su Lietuvos ministerijų atstovais.

Tiek pati konferencija, tiek iki-konferencinis susitikimas bus skirti aptarti pagalbos seksualinę prievartą patyrusiems suaugusiems asmenims teikimo sistemos kūrimą ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą smurto artimoje aplinkoje atvejais. Šiam tikslui kviečiami Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, tyrėjai, pranešėjai, kurie pasidalins savo patirtimi ir vizija, kaip turi būti organizuojama profesionali pagalba, į ką atkreiptinas psichosocialines paslaugas teikiančių specialistų ir teisėsaugos institucijų dėmesys, formuojant ir palaikant efektyvų pagalbos teikimo modelį.

Ši tarptautinė konferencija taip pat skirta aptarti smurto apraiškas, jo padarinius, teisines pasekmes bei atsakomybę, ypač daug dėmesio skiriant seksualinio smurto problematikai, pasidalinti smurto prevencijos, užkardymo, pagalbos nukentėjusiems nuo smurto teikimo gerosiomis patirtimis iš skirtingų Lietuvos regionų, išgirsti kitų šalių gerąją praktiką bei apsvarstyti jos pritaikymo galimybes Lietuvoje.

Ši tarptautinė konferencija suburs tarptautinius ekspertus bei specialistus tiesiogiai dirbančius šioje srityje (Specializuotos pagalbos centrai, teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijų atstovai), o taip pat kitų sričių specialistus (švietimo institucijų atstovai, medikai, žiniasklaidos atstovai ir kt.) gilintis į šią problematiką, atrasti savo indėlį bei ieškoti bendradarbiavimo taškų siekiant prevencijos bei efektyvesnės pagalbos nukentėjusiems asmenims. Tai pirmas tokio pobūdžio Specializuotos pagalbos centrų organizuojamas renginys Lietuvoje.

Dalyviai:
2019 m. lapkričio 13 d. – 100 specialistų dirbančių prevencijos ir pagalbos nuo seksualinio smurto nukentėjusiems asmenims teikime iš Baltijos šalių bei kitų Europos valstybių (Islandija, Škotija, Latvija, Estija)
2019 m. lapkričio 14 d. – 80 specialistų dirbančių prevencijos ir pagalbos nuo smurto artimoje nukentėjusiems asmenims teikime iš Baltijos šalių bei kitų Europos valstybių (Islandija, Škotija, Latvija, Estija)
Konferencijos kalbos: anglų, lietuvių, latvių.