LYDERYSTĖ SOCIALINIAME DARBE

Rugsėjo 26 d., Lietuvos socialinio darbuotojo dienos išvakarėse, Klaipėdos universitete vyko konferencija skambiu pavadinimu “Lyderystė socialiniame darbe”. Iš skirtingų Lietuvos kraštų suvažiavę bei Klaipėdos miestą reprezentuojantys socialiniai darbuotojai, dėstytojai ir savivaldybės atstovai kalbėjo apie tai, kaip svarbu socialiam darbuotojui jaustis gerai ir oriai, teikiant pagalbą žmonėms.

Socialinio darbuotojo darbas nėra lengvas, bet neretai jo vertinimas visuomenėje neatitinka tos svarbos, kurią jis iš tikrųjų neša. Paliktų ar neprižiūrimų vaikų, sunkiai sergančių ligonių bei senyvo amžiaus žmonių priežiūra reikalauja didelio atsidavimo ir gebėjimo užjausti, padėti.

Taip sutapo, kad konferencijos dieną Vilniuje vyko socialinių darbuotojų protesto akcija. Protestuoti prieš prastas darbo sąlygas ir žemus atlyginimus šalies socialiniai darbuotojai susirinko sostinės Vinco Kudirkos aikštėje. Simboliniu protesto ženklu dėl nesaugių socialinio darbo sąlygų tapo rankinės. Taip, tos pačios rankinės, kuriomis tenka gintis nuo įpykusių paslaugų gavėjų. Atsisakydami ir toliau jomis gintis socialiniai darbuotojai savo rankines sudėjo ant aikštės grindinio. Akcijos dalyviai kovojo už saugumą darbe ir galimybę oriai dirbti, gaunant pakankamą atlygį už sunkų ir daug emocinių, o neretai ir fizinių, jėgų kainuojantį darbą.

Rugsėjo 27 d. socialiniai darbuotojai šventė savo profesinę šventę. Tą progą Klaipėdos mieste dirbantys specialistai buvo pakviesti į Klaipėdos piliavietės konferencijų salę, kur dalyvių laukė apdovanojimai už profesinius nuopelnus ir staigmenos. Publiką linksmino ir juokino iliuzionistas Algimantas Frankonis, kuris save pristato taip: “Esu jaunas iliuzionistas, įsimylėjęs magiją ir emociją, kurią gali sukelti ši nuostabi meno forma. Didelį dėmesį skiriu žiūrovui. Stebėti besišypsančius bei nustebusius žiūrovų veidus man yra didžiausias malonumas, tad to ir siekiu kiekvieno triuko metu.”

Publika liko sužavėta maloniu pasisėdėjimu bendraminčių būryje ir jaukiai organizuota švente. Sunkus darbas ir pastangos turi būti įvertinti, tad tokių švenčių organizavimas yra puiki proga parodyti socialiniams darbuotojams dėmesį ir pagarbą, dar kartą padėkoti visiems už atsidavimą ir veiklą, kuri gerina žmonių gyvenimo kokybę.