Karantino pasekmės darbui

Tikriausiai, jau nieko nenustebinsime teigdami, kad 2020 metais pasaulį užklupęs toks netikėtas reiškinys kaip karantinas, pakeitė mūsų požiūrį į daugelį dalykų – tame tarpe ir savo vietą darbo rinkoje.

Kai kurių profesijų atstovai netikėtai suprato, kad jų galima lengvai atsikratyti – imti ir atleisti, gyvenimui staiga sustojus, ir viskam užsidarius. Šokas ištiko turizmo, mažmeninės prekybos, viešojo maitinimo ir daugelį kitų sričių. Daug kam karantino laikotarpiu teko pamąstyti (laimė, tam būtą nemažai laiko) apie savo universalumą, žinių ir įgūdžių pritaikomumą tokiam nestabiliam gyvenimui. Patirtas stresas ir atleidimų banga davė peno apmąstymams, o kai kuriems žmonėms ir skausmingą spyrį į minkštąją kūno dalį… Pasirodo, nors norėti stabilumo yra visiškai natūralu, gyvenimas nėra ir negali būti nuspėjamas.

Nemažai daliai verslininkų bei valstybinių institucijų vadovų teko keisti savo požiūrį tiek į nuotolinį darbą, tiek į darbo vietų skaičių. Iki tol ir taip buvusiems taupiems darbdaviams susidarė proga atsikratyti visų “nepageidaujamų” darbuotojų ir dar labiau sumažinti savo kaštus. Nežinia, kaip greitai ir efektyviai valstybės siūloma parama atstatys ekonominę pusiausvyrą. Tikėtina, kad dalis mažųjų verslų žlugs, tai ir nespėję patirti sėkmės.

Bet kalba šiuo atveju ne apie darbdavius, bet apie samdomus darbuotojus, kuriems kažkieno verslo sėkmė ar nesėkmė reiškia tik pragyvenimo šaltinio turėjimą, ar atitinkamai – neturėjimą. Kaip jiems jaustis, kai “žaidimo sąlygos” keičiamos “žaidimui” jau įpusėjus? Ką daryti tiems, kas buvo paaukotas verslo išsaugojimo vardan?

Neseniai „Žmogaus studijų centro“ ir „Baltijos tyrimai“  atliktas Lietuvos emocinio klimato tyrimas parodė, kad po karantino didelei daliai žmonių reikės psichologinės pagalbos. Ji galėtų būti naudinga apie 25 proc. gyventojų. Įdomu tai, kad karantino metu dalis visuomenės jo režimą sugebėjo įdarbinti savo labui. (Daugiau informacijos apie tyrimą galite rasti čia).

Psichologinė pagalba gali būti naudinga ne tik stengiantis įveikti išgyvento streso pasekmes, bet ir susidūrus su darbo paieškos keliamais iššūkiais. Neverta kovoti vienam ar vienai ten, kur galima sulaukti palaikymo ir kartu su patyrusiu specialistu rasti efektyvų problemos sprendimą. 

Mūsų Centras siūlo psichologinę pagalbą tiems, kad patiria sunkumų ieškant darbo šiuo nelengvu laikotarpiu. Įgyvendindami Klaipėdos miesto savivaldybės inicijuotą Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką projektą, siūlome miesto gyventojams registruotis į individualias konsultacijas  dėl efektyvios darbo paieškos. Per konsultacijas mes:

  • padėsime pataisyti ir patobulinti Jūsų gyvenimo aprašymą;
  • aptarsime darbo paieškos galimybes Jūsų konkrečiu atveju;
  • kartu apsvarstysime, kokių žingsnių galima imtis, kad darbo paieška keltų kuo mažiau streso.
  • kalbėsime apie tai, kas Jums atrodo svarbu, ieškant savo gyvenimo kelio ir galimybių užsidirbti.

Teikiama pagalba yra nemokama. Galime bendrauti tiek akivaizdžiai – gyvų susitikimų metu, tiek nuotoliniu būdu – telefonu ar internetu.

Užsiregistruoti nemokamoms konsultacijoms galima tel. +370 634 32631 arba el. paštu: olga.kirejeva@moteriai.lt.

Klaipedos miesto savivaldybes logotipas

Projektas finansuojamas iš Klaipėdos miesto savivaldybės lėšų.