Forumas “Moterys moterims”

Įgyvendindami projektą „Stop smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui“ Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sukūrė savitarpio pagalbos forumą moterims, patyrusioms smurtą www.moterysmoterims.lt. Jame moterys gali pasikalbėti su panašioje situacijoje esančiomis ar buvusiomis moterimis, ieškoti sprendimo būdų kartu, pasikonsultuoti, pasitarti, pasidalinti rūpesčiais ir padaryti dar daugiau dėl savęs ir kitų kenčiančių moterų.

Jeigu jaučiate būtinybę išgirsti likimo draugių nuomonę ar padrąsinimų, pasitarti klausimais, kuriais nedrįstate kreiptis į specialistus, kviečiame drąsiai įsijungti į šią iniciatyvą ir bendrauti internetinėje platformoje, kuri užtikrina Jūsų anonimiškumą.

Norint dalyvauti forumo diskusijose būtina užsiregistruoti. Tai galima padaryti tiek susikuriant paskyrą jungiantis per „Facebook“, tiek su e-pašto adresu. Prisijungti per „Facebook“ rekomenduojama tik tuo atveju, jeigu tavo asmenybės atskleidimas (kas yra įmanoma pagal profilio nuotraukos atpažinimą, vartotojo vardą) nesukels didesnių rūpesčių nei turėtų išspręsti šis forumas. Tais atvejais, kai moteris turi įtarimų dėl savo saugumo internetinėje erdvėje ar tiesiog nori likti anonimiška, ji gali užsiregistruoti su e-pašto adresu. Tai visiškai saugu, nes registruodamiesi Jūs galite pasirinkti pseudonimą, o elektroninio pašto adresas viešai rodomas nebus.

Svarbiausia, kad forumo dalyvės pačios atidžiai rūpintųsi savo susirašinėjimo saugumu: išsitrintų laišką apie registraciją ne tik savo „Inbox“ dėžutėje, bet ir šiukšlinėje (Trash, Deleted Mail, etc.). Iš tiesų, jeigu jos mano, kad kiekvienas jų žingsnis yra sekamas, tai, visų pirma, jos turi įprasti į galinčius sukelti įtarimą puslapius ateiti tik privačiame naršyklės lange arba nepamiršti kaskart išsitrinti naršymo istoriją. Kaip tai padaryti gali sužinoti https://www.visureikalas.lt/lt/kaip-istrinti-narsymo-istorija

Beje, svetainėje www.visureikalas.lt yra sudėti patarimai ir informacija asmenims, kuriems reikia pagalbos (nuo smurto nukentėjusioms moterims), tiems, kurie nori padėti, bet dažnai nežino kaip (šeimos nariams, draugams, kolegoms) ir specialistams, kurie turi galimybes padėti, bet stokoja žinių (gydytojams, socialiniams darbuotojams, vaiko teisių apsaugos specialistams, žurnalistams).

Naudokitės galimybę padėti sau ir savo artimiesiems, sekite mūsų ir mūsų partnerių naujienas. Būkime kartu ir palaikykime vieni kitus!