EGZISTENCINĖS TERAPIJOS KONFERENCIJA IR SEMINARAI BIRŠTONE

Kaip ir kiekvienais metais, šių metų rugsėjo 4 – 10 d. Rytų Europos Egzistencinės Terapijos Asociacija (REETA) kvietė į Birštoną, į kasmetinę narių konferenciją bei organizuotus du seminarus „Egzistencinės supervizijos praktika“ ir „Erosas psichoterapiniuose santykiuose“. Konferencijos renginį ryškiomis spalvomis spalvino du pasaulinio lygio terapeutai – Prof. Emmy van Deurzen ir Prof. Digby Tantam (Londonas, JK) bei Dr. E. Craig (New Mexico, JAV). Didelė vertybė sutikti ir mokytis iš patyrusių Egzistencinės terapijos mokytojų.

Prof. Emmy van Deurzen – viena iš ryškiausių šiuolaikinės egzistencinės terapijos lyderių; egzistencinių terapeutų rengimo pradininkė; pirmosios egzistencinės terapijos organizacijos – Egzistencinės Analizės Draugijos – steigėja 1988 m., knygų „Egzistencinis konsultavimas ir psichoterapija praktikoje“, „Kasdienybės paslaptys: egzistencinis matmuo psichoterapijoje“, „Paradoksas ir aistra psichoterapijoje“, „Egzistencinės psichoterapijos ir konsultavimo žodynas“, „Egzistencinė supervizija“ ir kt., kurios sudaro šiuolaikinių egzistencinių-terapinių pažiūrų pagrindą, autorė ir bendraautorė; ji 2015 m. organizavo 1-jį Pasulinį egzistencinės terapijos kongresą Londone.

Dr. Erik Craig – vienas ryškiausių egzistencinės sapnų analizės autoritetų, Dasein-analizės pradininko M.Bosso mokinys, vėliau daug metų gilinosi į Rytų mokymų, ypač Tao, sąsajas su gelmių psichoterapija; savo psichoterapijos darbe sieja humanistinį, egzistencinį ir analitinį požiūrius; yra buvęs Tarptautinės sapnų tyrimo asociacijos, Humanistinės psichologijos draugijos prezidentu; 2015 m. jam įteikta Amerikos Humanistinės Psichologijos Asociacijos įsteigta Rollo May premija už išskirtinius nuopelnus plečiant humanistinės psichologijos erdvę.